Calendar

Donate

Search

Event Schedule: Wednesday, August 10, 2022

August 2022
Thu1112 pmBrain Damage - A Tribute to Pink Floyd
Thu1112 pmThe Flaming Ginger
Thu1112 pmSam Malcolm
Thu1112 pmAmber Peirce
Thu1112 pmGotta Dance EDGE Dance Crew
Thu111 pmBren
Thu111:30 pmLehigh Valley Community Music School
Thu111:30 pmDante Robinson
Thu113 pmThe Josh Squared Band
Thu113 pmDB Thomas
Thu113 pmSmooth Retsina Glow
Thu113:30 pmErin Kelly Band
Thu114 pmColin O'Leary
Thu114 pmMusikfest Hot Glass Experience
Thu114 pmAl Olender
Thu115 pmNeil Grover
Thu115 pmJon Worthy & the Bends
Thu115 pmAmber Peirce
Thu115 pmDrew Angus
Thu115 pmTavern Tan
Thu115 pmShaun Lally
Thu115 pmThe Lesson Center Student Showcase
Thu115:30 pmThe Renaissance Orchestra
Thu115:30 pmCarsie Blanton
Thu115:30 pmDolcetto - The Glenn Hofmann Trio
Thu115:30 pmCorinne Mammana
Thu115:30 pmRaquel & The Wildflowers
Thu116 pmKelsea Ballerini
Thu116 pmThe Quarter Notes
Thu116 pmSeth Witcher
Thu116:30 pmOphelia
Thu116:30 pmTerrance Simien and the Zydeco Experience
Thu117 pmEd McKendry
Thu117 pmRock Steady
Thu117 pmMatt Bednarsky
Thu117 pmBren
Thu117:30 pmAdams Family Gospel Group
Thu117:30 pmSlingshot Dakota
Thu118 pmTré Burt
Thu118 pm70's Flashback Band
Thu118 pmPayton Renee
Thu118 pmSteve Sandberg/Premik Duo
Thu118 pmDrew Angus
Thu118:30 pmMosey Beat
Thu118:30 pmDancing Dream ABBA Tribute Band
Thu118:30 pmBilly Bauer Band
Thu119 pmThe ColourSound
Thu119 pmFriar's Point Band
Thu119 pmBren
Thu119 pmElizabeth Gillen
Thu119:30 pmShovels & Rope
Thu119:30 pmRicky and the Rebels
Thu119:30 pmLowDown Brass Band
Thu1111 pmYEET
Fri1212 pmSam Malcolm
Fri1212 pmSchool of Rock
Fri1212 pmARKAI
Fri1212 pmJon Worthy
Fri1212 pmRobbie Lawrence & the Steelworkers
Fri1212 pmThe Flaming Ginger
Fri121 pmGarth.
Fri121:30 pmAGE of the BEAR
Fri122 pmGrace Morrison
Fri123 pmJohn Frinzi
Fri123 pmBil Krauss
Fri123:30 pmThe Main Street Cruisers
Fri123:30 pmTerrible Orange Things
Fri124 pmMusikfest Hot Glass Experience
Fri124 pmDrive!Drive!
Fri124 pmARKAI
Fri125 pmGrace Morrison
Fri125 pmthe Ultra Kings
Fri125 pmRich Jeffreys and the Cosmic Ark
Fri125 pmOmar's Hat
Fri125 pmGarth.
Fri125 pmPat Foran
Fri125 pmJulie Williams
Fri125:30 pmDolcetto - The Glenn Hofmann Trio
Fri125:30 pmZaire
Fri125:30 pmMuddy Ruckus
Fri125:30 pmErich Cawalla Duo - The Great American Songbook
Fri126 pmAGE of the BEAR
Fri126 pmKenzie Lynn
Fri126 pmThe Wonton Soups
Fri126 pmJA RULE & ASHANTI
Fri126:30 pmDry Reef
Fri126:30 pmChris Dela Cruz
Fri126:30 pmOrbital Drums
Fri127 pmSteve Brosky
Fri127 pmJulie Williams
Fri127 pmCopper Fields
Fri127 pmThe Apothecarium Dispensary ComedyPlatz
Fri127 pmPA Mambo Orquesta
Fri127 pmArgonaut&Wasp
Fri127:30 pmARKAI
Fri127:30 pmOrbital Drums
Fri127:30 pmThe Foztones with Mook Stanton
Fri128 pmSeth Witcher
Fri128 pmThe Witherbees
Fri128 pmBoat House Row
Fri128 pmGeorge Hrab
Fri128:30 pmBilly Joel Tribute "We May Be Right"
Fri128:30 pmThe Clarks
Fri128:30 pmChris Dela Cruz
Fri128:30 pmDante Robinson & The It's Lit Family Band
Fri128:30 pmOrbital Drums
Fri129 pmErin Kelly
Fri129 pmBC Blue
Fri129 pmAndrew Tirado
Fri129 pmLuisito Rosario & Orchestra
Fri129 pmStart Making Sense - A Tribute To Talking Heads
Fri129:30 pmThe Apothecarium Dispensary ComedyPlatz
Fri129:30 pmOrbital Drums
Fri129:30 pmSteal Your Peach
Fri1211 pmMovement Moves Media Showcase
Fri1211:15 pmSwipe Right: The Online Dating Gameshow
Sat1312 pmSound Kodz
Sat1312 pmThe British Invasion Experience
Sat1312 pmThe Castaway Band
Sat1312 pmThe Flaming Ginger
Sat1312 pmMusikfest Hot Glass Experience
Sat1312 pmPepperwine
Sat1312 pmSam Malcolm
Sat1312 pmStacy Gabel
Sat1312 pmHannah Noel
Sat1312 pmRascal Martinez
Sat131 pmBlue Jean
Sat131 pmCopper Fields
Sat131 pmThe Mondays
Sat131 pmJenu Ein Jazz Quintet
Sat131:30 pmMatt Nakoa
Sat131:30 pmJudah Kim
Sat132 pmThe BriTles
Sat132 pmMatt Bednarsky
Sat132 pmDustin Douglas
Sat132 pmWicked Sycamore
Sat132 pmMoonwater
Sat133 pmMAAYAN
Sat133 pmJenu Ein Jazz Quintet
Sat133 pmJust Say When
Sat133 pmSuzi Brown
Sat133 pmJohn Gilbride & Friends
Sat133:30 pmThe Truants
Sat134 pmJudah Kim
Sat134 pmHerencia Jibara
Sat134 pmBig Easy Easton Brass Band
Sat134 pmDonovan Roberts
Sat134 pmWhitehall
Sat134 pmThe Mondays
Sat134:30 pmThe Apothecarium Dispensary ComedyPlatz
Sat134:30 pmRasha Jay
Sat135 pmPepperwine
Sat135 pmSuzi Brown
Sat135 pmMystik Fool
Sat135 pmKate Mills
Sat135 pmSeth Witcher
Sat135:30 pmDrew & the Blue
Sat135:30 pmHorizons Quartet
Sat135:30 pmThe Slicked Up 9's
Sat135:30 pmThe Brit Pack
Sat135:30 pmHerencia Jibara
Sat135:30 pmThe Jess Novak Band
Sat136 pmAlabama
Sat136 pmBastard Bearded Irishmen
Sat136 pmGrace Morrison
Sat136:30 pmCarver Commodore
Sat136:30 pmThe Groove Merchants
Sat136:30 pmErin Fox and The Hounds
Sat136:30 pmBilly Bauer
Sat136:30 pmOrbital Drums
Sat137 pmPancho Bongo Y Su Orquesta
Sat137 pmThe Apothecarium Dispensary ComedyPlatz
Sat137 pmMindy Murray
Sat137 pmMaya Belardo
Sat137 pmJillian Dolan
Sat137 pmHotel Fiction
Sat137:30 pmOrbital Drums
Sat137:30 pmThe Bionic Defection
Sat138 pmStephanie Chou
Sat138 pmJim Rezac
Sat138 pmStrawberry Fields, The Ultimate Beatles Tribute act performing in full costume
Sat138 pmWicked Sycamore
Sat138:30 pmStart Making Sense Presents: Tom Petty's Wildflowers
Sat138:30 pmOrbital Drums
Sat138:30 pmMoonwater
Sat138:30 pmLive at the Fillmore
Sat138:30 pmErin Fox and The Hounds
Sat139 pmDina Hall Band
Sat139 pmAva Hoffman
Sat139 pmRDGLDGRN
Sat139 pmHerencia Jibara
Sat139 pmThe Apothecarium Dispensary ComedyPlatz
Sat139 pmLATINA 92.1 SHOW WITH JOEL INSUPERABLE
Sat139:30 pmOrbital Drums
Sat1310:30 pmMusikfest Drag Show
Sat1311 pmBastard Bearded Irishmen
Sat1311:15 pmWe’re Good, You’re Great and Synced Up Mash Up Show
Sun1412 pmDevixe
Sun1412 pmMusikfest Hot Glass Experience
Sun1412 pmSam Malcolm
Sun1412 pmJohn Stevens Polka Band
Sun1412 pmNot For Coltrane
Sun1412 pmEd McKendry
Sun1412 pmDuster V
Sun1412 pmJim Rezac
Sun1412 pmThe Lesson Center
Sun1412 pmThe Flaming Ginger
Sun141 pmHoney & Nutz
Sun141 pmRyan Tennis
Sun141 pmThe SwingTime Dolls
Sun141:30 pmBig Easy Easton Brass Band
Sun141:30 pmAlyssa Garcia
Sun141:30 pmLittle Buddy
Sun141:30 pmMiriam Clancy
Sun142 pmEd McKendry
Sun142 pmEvie Joy
Sun142 pmThe BRUCE Show
Sun143 pmThe SwingTime Dolls
Sun143 pmJamie Drake
Sun143 pmBenji Kaplan
Sun143 pmThe Black Feathers
Sun143 pmBen Tyler
Sun143 pmThe Wild Hymns
Sun143:30 pmRyan Tennis
Sun143:30 pmJimmy the Whale
Sun144 pmMarrisa Porter
Sun144 pmGalipote
Sun144 pmJillian Dolan
Sun145 pmPoor Man's Gambit
Sun145 pmCary Morin
Sun145 pmAmber Peirce
Sun145 pmCatbite
Sun145 pmHector Rosado Y Su Orq Hache
Sun145 pmAlyssa Garcia
Sun145 pmHappy Landing
Sun145 pmOlga Tañón
Sun145:30 pmThe Slicked Up 9's
Sun145:30 pmScreaming Broccolli
Sun145:30 pmBenji & Kristen
Sun145:30 pmSpace Kamp
Sun145:30 pmRock Steady
Sun146 pmMelody Cruz
Sun146 pmAdam Web
Sun146:30 pmJeffrey Gaines
Sun146:30 pmFox Royale
Sun146:30 pmLight My Fire - The Doors Experience
Sun146:30 pmGalipote
Sun146:30 pmOrbital Drums
Sun147 pmThe Beaches
Sun147 pmEast Coast Sound Brass Quintet
Sun147 pmPeter Karp
Sun147 pmEvie Joy
Sun147:30 pmOrbital Drums
Sun147:30 pmMike Pinto
Sun147:30 pmCunningham & Associates
Sun148 pmMatt Dellecker
Sun148 pmPhiladelphia Funk Authority
Sun148 pmJohn DeRosa
Sun148:30 pmGalipote
Sun148:30 pmExperience Janis
Sun148:30 pmThe Blues Brotherhood
Sun148:30 pmOrbital Drums
Sun149 pmHayley Jackson
Sun149 pmSpace Kamp & Trouble City All-Stars
Sun149 pmSparklers and Sparkling Wine: An Exclusive Musikfest Fireworks Watch Party
Sun149 pmCraig Thatcher Band
Sun149:30 pmRDGLDGRN