Calendar

Donate

Search

A-Z Lineup

  • !!!
  • &More
  • •ITO•
  • 500 Miles to Memphis
  • 70’s Flashback Band
  • Aaron Dussing & Polka Revolution
  • Acoustic Pursuit
  • Adam Web
  • Ahli
  • Alex Meixner
  • Alexandra
  • All Types of Kinds
  • Allegro Dance Company
  • Almond&Olive
  • Altino Brothers
  • Amanda Rose Riley
  • American Religion
  • Amy Faden
  • Amy Jay
  • Andrea Nardello
  • Andy Mowatt’s Frequency Movement
  • Aneudy Puello
  • Annie and the Fur Trappers
  • Aubrey Haddard
  • Banchi
  • Barynya Balalaika Duo
  • Bastard Bearded Irishmen
  • Belle of the Fall
  • Ben Tyler
  • Bencoolen
  • Benji & Rita
  • Big Bone Daddy
  • Big Boy Brass Band
  • Big Whiskey: Allman Brothers Tribute
  • Bil Krauss
  • Billy Bauer
  • Billy Bauer – A Tribute to the Dave Matthews Band
  • Billy Bauer Band
  • Billy Hector Band
  • Billy Walton Band
  • Black Tie Brass
  • Blackbird Society Orchestra
  • Blair Crimmins & the Hookers
  • Blue Jean
  • Blues Brotherhood
  • Boat House Row
  • Bobby Siegfried
  • Born into the Arts
  • Brain Damage: A Tribute to Pink Floyd
  • Brandon “Taz” Niederauer
  • Brianna Nelson
  • British Invasion Day
  • Brother Jerome
  • Bryan Tuk Complex
  • C A Y N E
  • C.C. Coletti Band
  • Cari Ray & The Shaky Legs
  • Caribbean Steel Rhythms
  • Carly Moffa
  • Carn & Kostoff
  • Cartesion Dance Academy
  • Carver Commodore
  • Cass Noelle
  • Central City Orchestra
  • Ceramic Animal
  • Chamomile and Whiskey
  • Cherry Crush
  • Chestnut Grove
  • Choir! Choir! Choir!
  • Chris Thomas
  • Christine Martucci & the Band of Love
  • Cilantro Boombox
  • Cinnamon Jones & Eternal Soul
  • Class of ’84
  • Common Bond
  • Copper Fields
  • Corinne Mammana Quartet
  • Craig & Nyke
  • Craig Kastelnik & Friends
  • Craig Thatcher Band
  • Crimson Apple
  • Cubbage
  • Cunningham & Associates
  • Daisy Jug Band
  • Dallas Vietty Musette Project
  • Dancing Dream – ABBA Tribute
  • Danielle Ponder and the Tomorrow People
  • Dave Fry
  • Dave Wilson Quartet
  • David Wilcox
  • De Tierra Caliente
  • Deaf Poets
  • Dear Anna
  • DeMarina Trio
  • Dentist
  • Devlin Miles
  • Dillon Carmichael
  • Dina Hall
  • Dirty Dollhouse
  • DJ Kilmore
  • Drew Nugent & the Midnight Society
  • Dwight and Nicole
  • Dylan Michael
  • East Coast Salsa Scene
  • Electrik Company
  • Elegance Quartet
  • Eljuri
  • Elysium Quartet
  • Emily Hackett
  • Emprasarios
  • Eric Mintel Quartet
  • Twin Ghost
  • Erin Harpe & the Messers
  • Experience Janis
  • Fanclub
  • Ferdinand The Bull
  • Fig for a Kiss
  • Flowers for Taco
  • Floxy Bee, the Hikkoso Queen
  • Friar’s Point
  • Fright Barker & Sons
  • Fritz’s Polka Band
  • Frog Holler
  • Funky Dawgz Brass Band
  • Fusion Jazz Trio
  • Gabriel Royal
  • Galipote
  • Garden State Radio
  • Gene Perla Quartet
  • Get Trick’d – A tribute to Cheap Trick
  • Grace Morrison
  • Graffiti Smile
  • Groove Merchants
  • Grupo En Secuencia
  • GT3
  • GUSTER
  • HALA
  • Hawk Quartet
  • Heavenly Harps & Soprano
  • Hector Rosado Orchestra
  • Hedera
  • Herencia Jibara
  • Holler and the Hand
  • Homegrown Godfrey Daniel’s
  • Honeysuckle
  • Hot Club of Philadelphia
  • Humming House
  • Igor and the Red Elvises
  • Indian Summer Jars
  • Into the Mystic: Van Morrison Tribute
  • Irish Stars Parker School of Irish Dance
  • Jac with No K
  • Jackson Pines
  • Jakopa’s Punch
  • James Arlowe and the Primal Daze
  • Jared & the Mill
  • Jeff Crosson
  • Jeremiah Tall
  • Jess Novak Band
  • Jimmy and the Parrots
  • Jimmy Farrell
  • Joe Grushecky and the House Rockers
  • Joe Stanky and the Cadets
  • Joe Wagner Jazz
  • John Byrne Band
  • John Fogerty Tribute Project
  • John Frinzi
  • John Hufford
  • John Stevens Polka Band
  • Johnny Fury
  • Johnny Hayes and the Love Seats
  • Jolly Joe Timmer Tribute Band
  • Jon Fadem
  • Jon Worthy & the Bends
  • Jordyn Kenzie
  • Josh Squared Band
  • JP Villamar
  • Julia Sommer
  • Justin Angelo
  • Justin Angelo Band
  • Kate Mills
  • Katie Ferrara
  • Kayla Avitabile
  • KC Makes Music & Jordan Meyer
  • Kelley, Ellis and Flynn
  • Keystone Project
  • Kübler and Ross
  • La MEGA Radio Showcase
  • Ladada
  • Laundry Day
  • Lauren Marsh
  • Laura Purfield
  • Lauren Davidson
  • Legacy
  • Lehigh Valley Cloggers
  • Lelica Trio
  • Light My Fire: The Doors Tribute
  • Little Buddy
  • Little Stranger
  • Looseleaf
  • Los Pleneros de USA
  • Lou Franco Project
  • Luke McManus
  • LV Charter HS for the Arts
  • LV Community Music School
  • LV Music Teachers
  • LVMA Showcase: MindMaze
  • LVMA Showcase: The Beautiful Distortion
  • Major Kit & the Bionic Defection
  • Manager
  • MarchFourth Marching Band
  • Maria Rosé
  • Marielle Kraft
  • Matt Dellecker
  • Matt Wheeler
  • Mauvestrom
  • Max Swan
  • Maya Wagner
  • Medusa’s Disco
  • Michigander
  • Midnight Shift with Rockin D
  • Mike Lorenz & the Witherbees
  • Mike MiZ
  • Minos the Saint
  • MIPSO
  • Miss Karen’s Dance Studio
  • Moravian College Jazz Faculty Ensemble
  • Mosey Beat
  • Motherfolk
  • Mountain Xpress
  • Music from China
  • Najwa Parkins and the Resolute Sound
  • Nalani & Sarina
  • Nicholas Goluses
  • Nick Moss Band
  • Nik Greely & the Operators
  • October Rose
  • O’Grady Quinlan Academy of Irish Dance
  • Old Salt Union
  • Oliver Bates Craven
  • Ophelia
  • Orbital Drumline
  • Originaire
  • PA Mambo Orquesta
  • Passarinho
  • Pat Foran
  • People’s Blues of Richmond
  • Pepperwine
  • Philadelphia Funk Authority
  • Polkadelphia
  • Pool Radio
  • Post Junction
  • Precision Dance Studios
  • Project Grand Slam
  • Red Baraat
  • Red Hot Ramblers
  • River City Slim & the Zydeco Hogs
  • Roanoke
  • Robbie Lawrence and the Steelworkers
  • Rock Steady
  • Rogue Diplomats
  • Roi & the Secret People
  • Romeo Delight – The Ultimate Van Halen Tribute Band
  • Roopa in Flux
  • Rose Salamone
  • Rubix Kube
  • Ruby Dear
  • Salt Petal
  • Sara Ontaneda
  • Sarah Ayers / James Supra
  • Sarah Borges and the Broken Singles
  • Sarah Winston
  • Satori
  • School of Rock
  • Scott Marshall
  • Scott Marshall’s Highway
  • SCR
  • Screaming Broccoli
  • Scythian
  • Seamus Kennedy
  • Sean McConnell
  • Secret American
  • Serene Green
  • Seth Witcher
  • Shane Reimer and Them Spicy Boize
  • Sharon Plessl School of Dance
  • Shilpa Anath Trio
  • Silver and Brass
  • Skrizzly Adams
  • Skyfoot
  • Slingshot Dakota
  • Slippery When Wet: The Ultimate Bon Jovi Tribute
  • Smith Compound Band
  • Smoky Knights
  • Soulsha
  • Sound Birds
  • Spiders Dressed in Red
  • Stacy Gabel
  • Starting Tomorrow
  • Steal Your Face: Grateful Dead Tribute
  • Steal Your Peach
  • Steel Blossoms
  • SteelStacks HS All Star Band
  • Stefanie Johnson
  • Stefanie Johnson Band
  • Stefanie Johnson duo
  • Stephanie Chou
  • Stephen Babcock
  • Steppin’ Out!
  • Steve Brosky
  • Stolen Rhodes
  • Strawberry Fields
  • Summer Scouts
  • Sunshine Symphony
  • Tameca Jones
  • The Aardvarks
  • The Academy Blues Project
  • The Amish Outlaws
  • The BC Combo
  • The Big Takeover
  • The Bitters
  • The Bratwurst Boys
  • The British Invasion Experience
  • The Bruce Show
  • The Brummies
  • The Dirty Streets
  • The Dude Ranch (Blink 182 Tribute)
  • The Easy Leaves
  • The Electric Farm
  • The Flamin’ Caucasians
  • The Great Djembe Jam
  • The Honey Badgers
  • The Jazz Thieves
  • The Ladies of Sweet Little Bloodhound
  • The Large Flowerheads
  • The Lesson Center
  • The Lightweight Champs
  • The Moon City Masters
  • The Muckers
  • The Nerds
  • The New Respects
  • The Paul Giess Group Ft. V. Shayne Fredrick
  • The Pietasters
  • The Renaissance Orchestra
  • The River Drivers
  • The Slicked Up Nine’s
  • The Sofa Kings
  • The Stray Seeds
  • The SwingTime Dolls
  • The Tequila Rose Band
  • The Truants
  • The Ultra Kings
  • The Uptown Band
  • The Verdict
  • The Wallace Brothers
  • The Wild Hymns
  • This Way to the Egress
  • Thoreau Piano Trio
  • Tim Harakal
  • TIOGA
  • TJ Kong & The Atomic Bomb
  • Tommy Zito
  • Troubadour
  • Trouble City All Stars
  • Troy Engle & Southern Skies
  • Tshila
  • Vin Mott’s Rhythm and Blues Band
  • Vitruvia
  • Viva Vallenato
  • We Banjo 3
  • We May Be Right: Billy Joel Tribute
  • Weakened Friends
  • Who’s Next: The Ultimate Tribute to The Who
  • William Wild
  • Winston
  • Wylder
  • Yaniza
  • Zach Matari and the After Parti
  • Zach Russack
  • Zaire
  • Zaire Acoustic Trio