Calendar

Donate

Search

Free

Here's a small sample of some of the bands we're exciting to have confirmed for this year's 'fest (so far)! We're currently finalizing the lineup for this year's free stages, so check back soon for updates.

  • 70's Flashback Band
  • Aaron Dussing and Polka Revolution
  • Acoustic Kitty Project - Solo
  • Age of the Bear
  • aGirl and aGuy
  • Alex Cano
  • All The Kings Men - A Jolly Joe Timmer Tribute
  • Alyssa Garcia
  • Anda Szilagyi
  • Anna Rose
  • Argonaut&Wasp
  • ARKAI
  • Artisan Jazz Trio
  • Avenue 16
  • BC Blue
  • Ben Tyler
  • Besphrenz
  • Big Easy Easton Brass Band
  • Big Wahu Caribbean Band
  • Bil Krauss
  • Billy Bauer Band
  • Billy Bauer Band - Dave Matthews Band Tribute
  • Blair Crimmins & the Hookers
  • Boat House Row
  • Bobby Clark Band
  • Brittany Ann Tranbaugh
  • Carly Moffa
  • Carrie Zaruba
  • Carsie Blanton
  • Carver Commodore
  • CATBITE
  • Central City Orchestra
  • Chasing Daylight
  • Class of 84
  • Cody Templeton Band
  • Colin O'Leary
  • Conor and the Wild Hunt
  • Coopertheband
  • Corinne Mammana
  • Craig Thatcher & Cliff Starkey
  • Craig Thatcher Band
  • Cunningham & Associates
  • Dancing Dream
  • Dave Fry
  • DB Thomas
  • Devixe
  • Dina Hall Band
  • DJ Jamal Knight
  • DMC DUO
  • Dolcetto
  • Donovan Roberts
  • Drew and the Blue
  • Drew Angus
  • Dry Reef
  • Dustin Douglas & The Electric Gentlemen
  • Dylan Zangwill
  • East Coast Salsa Scene
  • Ed McKendry
  • Edge Dance
  • Eighteenth Hour
  • Emily Drinker
  • Eric Ian Farmer
  • Eric Mintel Quartet
  • Erin Harpe Duo
  • Erin Kelly Band
  • Experience Janis
  • Fig for a Kiss
  • Fox Royale
  • Fritz's Polka Band
  • Garden State Radio
  • Garth.
  • Get Loud with Movement Moves Media & Loud 99
  • Gina Chavez
  • Ginger & the Schnappes
  • Go Go Gadjet
  • Grace Morrison
  • Graffiti Smile
  • GT3 Jazz Standards
  • Hannah Noel
  • Happy Landings
  • Heavy Mayo
  • Hector Rosado y su Orq Hache
  • Herencia Jibara
  • Horizons Quartet
  • Hotel Fiction
  • Hunkajunk
  • Hydraulic Lime
  • iamchelseaiam
  • Igor and the Red Elvises
  • ilyAIMY
  • Incendio
  • International String Trio
  • Island Time
  • Jackson Pines
  • James Supra/Sarah Ayers Band
  • Jeff Crosson Acousics
  • Jeffrey Gaines
  • Jeiris Cook
  • Jillian Dolan
  • Jimmy and the Parrots
  • Jimmy the Whale
  • JJ Grey & Mofro
  • Joe Gruschecky and the Houserockers
  • Joe Stanky & the Cadets
  • John Frinzi
  • John Gilbride & Friends
  • John Stevens Polka Band
  • Joy Ike
  • Joyous
  • Judah Kim
  • June & the Jets
  • Just Say When
  • Kat Wright
  • Katie Henry Band
  • KC Makes Music
  • Kendal Conrad
  • Latina FM Showcase
  • Lehigh Valley Community Music School
  • Light My Fire
  • Lily Kershaw
  • Little Buddy
  • Live at the Fillmore
  • Lone Tree
  • Los Pleneros de USA
  • Lou Franco Project
  • LowDown Brass Band
  • Luisito Rosario & Orchestra
  • LV-PTMA
  • MAAYAN
  • Magical Mystery Doors
  • Magnum
  • Marielle Kraft
  • Matt Nakoa
  • Mega Radio Showcase
  • Melody Cruz
  • Melody Cruz and the Audio Files
  • Mike Frank & Friends
  • Mike Pinto
  • Miko Marks
  • MindMaze
  • Mook and the Foztones
  • Moonroof
  • Moonwater
  • Mosey Beat
  • Movement Moves Media Showcase
  • mrnoname
  • Muddy Ruckus
  • Musikfest Drag Show
  • Mystik Fool
  • Neil Grover
  • Nite Liters, LLC
  • No Sailor
  • Ophelia
  • Orbital Drums
  • PA Mambo Orquesta
  • Pancho Bongo y su Orquesta
  • Pentley Holmes
  • Pepperwine
  • Philadelphia Funk Authority
  • Powder Valley Bang
  • Praise in the Valley
  • RadioOne
  • Raquel and the Wildflowers
  • Rascal Martinez
  • Rasha Jay
  • RDGLDGRN
  • Reese Florence
  • Regina Sayles
  • Renaissance Orchestra
  • Reservoir Hill
  • Resting Punk Face
  • Richie of Lionhearted
  • Rio Bossa
  • Rock Steady
  • Roi and the Secret People
  • Romeo Delight
  • Rubix Kube
  • Ruby Dear
  • Ryan Tennis
  • School of Rock
  • Screaming Broccolli
  • Screaming Females
  • Scythian
  • Serene Green
  • Seth Witcher
  • Shake Shake Shake
  • Shamarr Allen
  • Shovels & Rope
  • SlideWinder Blues Band
  • Slingshot Dakota
  • Smooth Retsina Glow
  • SNACKTIME PHILLY
  • Sofa Kings
  • Sons of Mystro
  • Sound Kodz
  • Sour Bridges
  • Space Kamp
  • Stacy Gabel
  • Start Making Sense - Talking Heads Tribute
  • Start Making Sense Presents: Tom Petty's Wildflowers
  • SteelStacks High School All Star Band
  • Stefanie Johnson Band
  • Stefanie Johnson Duo
  • Steve Sandberg
  • Stillhouse Junkies
  • Strawberry Fields
  • Swamp Guard
  • Tavern Tan
  • Tedious & Brief
  • Teen Town
  • Terrance Simien
  • Terrible Orange Things
  • The Aardvarks
  • The Amish Outlaws
  • The Baha Men
  • The Beaches
  • The Beautiful Distortion
  • The Bionic Defection
  • The Blues Brotherhood
  • The Brit Pack
  • The British Invasion Experience
  • The BriTles
  • The BRUCE Show
  • The Chiclettes
  • The Clarks
  • The Coloursound
  • The Contact Collective
  • The Darling Suns
  • The Dave Betz Band
  • The Dirty Grass Players
  • The Discoteks
  • The Flaming Ginger
  • The Flynn Brothers
  • The Great Djembe Jam
  • The Groove Merchants
  • The Jess Novak Band
  • The Large Flowerheads
  • The Lesson Center
  • The Main Street Cruisers
  • The Mondays
  • The New Rockwells
  • The Next Great American Nothing
  • The North 41
  • The Outcrops
  • The River Drivers
  • The Sofa Kings
  • Starting Tomorrow 
  • The Steelworkers Polka Band
  • The Stray Seeds 
  • The SwingTime Dolls
  • The Three Lelicas
  • The Ultra Kings
  • The Unicycling Unicorn
  • The Witherbees
  • The Wonton Soups
  • The Wonton Soups Trio
  • The Youngers
  • There, There - A Tribute to Radiohead
  • TimeWhys
  • Tre Burt
  • We Banjo 3
  • We May Be Right
  • We3 Band
  • Whitehall
  • Wicked Sycamore
  • Zaire
  • Zaire Acoustic Trio